Basında Okulumuz

Bankacılık sektörü ’doktor’a kavuştu

13 Haziran 2011 /

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Doktora Programı’nı tamamlayarak Doktor unvanını almaya hak kazanan 62 mezun, törenle diplomalarını aldı.

Haberin devamı için tıklayınız...


Aktüerya dalında Yüksek Lisans Programı açılıyor

30 Mayıs 2012  /  

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, bir ilke imza atarak Aktüerya dalına yönelik Tezli Yüksek Lisans Programı’nı açacağını duyurdu.

Haberin devamı için tıklayınız...


Kredi kartına tek limit nasıl olacak?

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürü Cemal İbiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin "borçlanarak büyüyen bir ekonomi" olduğunu savunarak, insanların kazandıklarından çok harcamaya başladıklarını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız...


Uluslararası Finans Sempozyumu’na sizleri de davet ediyorum

Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ve Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen Uluslararası Finans Sempozyumu bu hafta Cuma günü (21 Ekim 2011) yapılacaktır.

Haberin devamı için tıklayınız...


Marmara Üniversitesi, Uluslararası Finans Sempozyumu’na evsahipliği yaptı...

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ile Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen “Kriz Sonrası Süreçte Finans Sektörü-Reel Sektör İlişkisi” konulu Uluslararası Finans Sempozyumu-2010 Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız...

 


 

 
Prof Dr. Tiğinçe Oktar, Marmara Üniveristesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nün yeni müdürü oldu.

 

 

 

Marmara'da bankacılık 'hanımeli'ne emanet

Marmara Üniversitesi'nde (bankacılık) eğitimi artık iki kadın öğretim üyesine emanet. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nün başına Prof. Dr. Tiğince Oktar getirildi.

Haberin devamı için tıklayınız...

 


BANKA HUKUKU VE SORUNLARI

 

 

 

İstanbul Barosu Bankacılık ve Finansal Kurumlar Komisyonu ile Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Banka Hukuku ve Sorunları” konulu panel 12 Ocak Cumartesi günü Orhan Apaydın Konferans Salonunda yapıldı.

Haberin devamı için tıklayınız...

 


 Sigortacılık sempozyumu yapalım

‘Sigortacılık sempozyumu yapalım’MÜ Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürü Prof.Dr.Cemal İbiş sigortacılık sempozyumu için destek bekliyor.

Haberin devamı için tıklayınız...


"Kulağımız her zaman otoritededir"

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ile Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen ''Yükselen Ekonomilerde Finansman: Fırsatlar, Sorunlar, Çözümler'' başlıklı uluslararası finans sempozyumunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin'in önceki gün bankalara yönelik uyarılarına ilişkin sorular üzerine şunları kaydetti: ''Biz genelde ekonomi yönetimi, alt kıvrımlarla Merkez Bankası ve BDDK'nın proaktif politikalarını önemsiyoruz, doğru buluyoruz. Kulaklarımız onlarda, onların her açıklamasını ciddiye alıp onun gereklerini kendi bankalarımızda uyguluyoruz. Yani ekonomi yönetiminin genel aldığı bütün kararları olumlu buluyoruz.

Haberin devamı için tıklayınız...


Sektörün geleceği yükselen piyasaların elinde

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ile Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen “Yükselen Ekonomilerde Finansman: ‘Fırsatlar, Sorunlar ve Çözümler’” konulu Uluslararası Finans Sempozyumu’nda Türk sigorta sektörü ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ni (BES) değerlendiren Uğurlu, sigorta sektörünün, ülke ekonomisi için önemine dikkat çekerek, “Sigorta sektörü gelişmeyen bir ekonominin de gelişme şansı yok” dedi.

Haberin devamı için tıklayınız...


AB ile finansal entegrasyon mali krizlere sigorta olacak

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sİgortacılık Enstitüsü'nün sempozyumunda finansal entegrasyonun önemine dikkat çekildi.

Haberin devamı için tıklayınız...


VOB'ta yabancı payı % 45

ZIRVEDE Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) Genel Müdürü Hamdi Bağcı, borsadaki işlemlerde yabancı yatırımcıların payının yüzde 45 seviyelerine ulaştığını açıkladı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Niyazi Berk'in oturum başkanı olduğu toplantıda konuşan Bağcı, reel sektör işletmelerinin, faiz ve kur risklerine karşı geleceğe dönük yatırım kararlarında VOB ürünlerini daha fazla kullanmaları gerektiğini vurguladı.

Haberin devamı için tıklayınız...

 


25 profesör, altı ay sempozyum için çalıştı

25 profesör, altı ay sempozyum için çalıştıMarmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu geleneksel olarak düzenlediği Geleneksel Finans Sempozyumu'nu ilk defa uluslararası niteliğe büründürdü.

Haberin devamı için tıklayınız...

 


 

 


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından en son 16.03.2020 10:48:28 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM