Müdürün Mesajı

 

Prof.Dr.Erişah ARICAN

MÜDÜR

 

 

Sevgili Öğrencilerim,

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, 27 Haziran 1987 tarihinde, 3389 Sayılı kanun ile Rektörlüğe bağlı olarak kurulmuş, Türkiye’nin kendi adıyla lisansüstü alanında eğitim veren ilk ve tek Enstitüdür. Enstitümüz, Bankacılık, Sermaye Piyasası, Sigortacılık ve Aktüerya Bölümleri olmak üzere dört alanda Türk Finans Sektörünün ihtiyacı olan kaliteli ve donanımlı uzmanları yetiştirmektedir.

Enstitümüzde gerek teorik gerekse uygulamalı olarak hazırlanan eğitim programları ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli güncellenen bilgi donanımı ile öğrencilerimiz sektöre nitelikli uzman ve yönetici adayları olarak katılmaktadır. Enstitümüzde dersler alanında seçkin bir akademik kadronun yanı sıra finans sektörünün deneyimli üst düzey yöneticileri tarafından da verilmektedir.

Küreselleşen ve rekabet gücü ön plana çıkan çağımızda üretken, araştırmacı, yeniliklere açık ve analitik düşünce yapısı ile güçlü teorik altyapısı ve uygulamaya yönelik bilgi donanımına sahip genç sektör yöneticilerini yetiştirmek Enstitümüzün temel misyonu olmaktadır. Enstitümüzün kuruluş amacına uygun olarak her yıl finans sektörüne kazandırdığı uzmanlar ile gelecek yıllarda da bu misyonunu başarı ile yerine getireceğine inancım tamdır. Tüm mezunlarımıza ve genç yöneticilerimize gelecek yaşamlarında da başarı dileklerimle.


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından en son 04.05.2023 15:00:09 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM