Socrates-Erasmus Programı

Erasmus, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programlarından Lifelong Learning Programme (LLP) bünyesinde yüksek öğretim düzeyindeki işbirliğine yönelik programdır. Programının amacı yükseköğretimde kalitenin artırılması ve Avrupa boyutunun güçlendirilmesidir. Program kapsamında; yüksek öğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için hibe niteliğinde karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Erasmus Programı öğrencilere yurt dışı deneyimi, çok kültürlü ortamda ders işleme, değişik kültürleri tanıma, Türk kültürünü tanıtma, yeni arkadaşlar edinme, farklı bir okulda öğrenci olabilme ve farklı bir sistem görebilme olanakları kazandırır. 

Detaylı bilgi için Marmara Üniversitesinin anlaşmalı olduğu üniversiteler listesini inceleyebilir ayrıca Uluslararası ofis web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yabancı Dil Sınavı:

Erasmus öğrenim hareketliliği öğrencisi seçimi yapılırken not ortalamasının % 50'si ve dil puanının % 50'si alınır ve hesaplanan ağırlıklı ortalamaya göre İkili Anlaşma kontenjanının elverdiği sayıda öğrenci Erasmus aday öğrencisi olur. Programdan yararlanmak üzere başvuruda bulunan öğrenciler, başvuru dönemlerinde Uluslararası ofis web sayfasından ilan edilen yer ve tarihlerde yapılan yabancı dil sınavlarına girmekle yükümlüdür.

 


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından en son 09.07.2013 13:17:39 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM