TEZ KONUSU BELİRLEME

 

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİN TEZ KONUSU SEÇİMİNDE İZLEYECEKLERİ ADIMLAR

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİN TEZ KONUSU SEÇİMİNDE İZLEYECEKLERİ ADIMLAR

1. Tez öğrencisi belirlediği en az 5 konu başlığı ve bu konu başlıklarına ait literatür taraması yapmalıdır.

2. Belirlenen 5 konu başlığının;

    2.a. http://tez2.yok.gov.tr/ adresindeki "Basit Arama" başlığından YÖK'te daha önce yapılıp yapılmadığı öğrenci tarafından kontrol edilir ve konunuz ile ilgili tezlerin dökümü, danışmanınıza teslim edilmek üzere alınır. (son üç yıl içerisindeki aynı konu başlıkları tez konusu olarak seçilemez.)

    2.b. http://katalog.marmara.edu.tr/Yordam.htm adresindeki "Katalog" başlığından Marmara Üniversitesi'nde yapılıp yapılmadığı öğrenci tarafından kontrol edilir ve belirlediğiniz konular ile ilgili çalışmaların dökümü, danışmanınıza teslim edilmek üzere alınır. (son üç yıl içerisindeki aynı konu başlıkları tez konusu olarak seçilemez.)

3. Yukarıda belirtilen 2 adım ve alt başlıkları izlendikten sonra Yüksek Lisans ve Doktora Tez Öneri Formunda (Tez Konusu Seçim Dilekçesi İçin Lütfen Tıklayınız... ) Danışman ile birlikte tez konusu belirlenerek, tez dilekçesi doldurulup imzalanır.

4. Tez Dilekçesi tez öğrencisi ve danışman tarafından imzalandıktan sonra Öğrenci dilekçenin bir fotokopisini danışmanına teslim etmeli ve bir fotokopide kendisine alarak Tez Dilekçesinin aslını Enstitü Öğrenci İşlerine teslim etmelidir.

Not: Tez konusunun en geç derslerin bitiş tarihi olan Haziran ayında belirlenmesi ve enstitüye teslim edilmesi gerekir.

 

BİTEN TÜM TEZLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından en son 05.05.2023 09:57:02 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM